Strona główna > Aktualności > Treści

Indie: 2019 Lub pierwszy na świecie 100% kraj lampy LED

Apr 09, 2018

Minister Indii ds. Energii, Węgla, Nowej Energii i Energii Odnawialnej, Piyush Goyal, powiedział w środę, że do 2019 r. Indie mogą stać się pierwszym krajem na świecie, który będzie wykorzystywał tylko produkty LED do oświetlania. Powiedział: "W 2019 roku Indie prawdopodobnie staną się pierwszym krajem na świecie, który zastosuje oświetlenie LED w 100% do oświetlenia".


Goyal złożył to oświadczenie podczas ceremonii podpisania memorandum organizowanej przez Energy Efficiency Services Corporation of India (EESL) oraz trzy państwowe firmy zajmujące się marketingiem naftowym (OMC).


Powiedział: "To wyśle silny świat do wiadomości, że Indie uszanują jego zaangażowanie, a Indie są wrażliwe na negatywne skutki globalnych wysiłków na rzecz walki ze zmianami klimatu."


Według Goyal, nowe partnerstwo między EESL a trzema OMC będzie głównym czynnikiem, który sprawi, że Indie będą w 100% zależne od produktów oświetleniowych LED.


Nowe partnerstwo umożliwia kupowanie wysokiej jakości żarówek LED o mocy 9W w Rs 70 (w przybliżeniu RMB 7.3), lamp LED o mocy 20 W przy Rs 220 (w przybliżeniu RMB 23) i R 1200 o wartości około 125 RMB. Wentylatory sufitowe.


Jak dotąd w ramach projektu Ujala Indie rozdały ponad 255 milionów rupii żarówek LED, ponad 306 000 lamp LED i około 1,15 miliona fanów oszczędzających energię.


Według szacunków indyjskiego Ministerstwa Energii Elektrycznej, projekt pozwoli zaoszczędzić 340 miliardów kilowatogodzin energii elektrycznej rocznie, zmniejszając w ten sposób koszty konsumentów o 133,46 miliarda rupii.