Strona główna > Aktualności > Treści

Fontanna w Xi'anie została przekształcona w prawdziwą fontannę krzyku

Jan 14, 2020

Podczas święta narodowego w 2019 r. Uwagę internautów przykuła fontanna krajobrazowa - podwodne światło fontanny w malowniczym mieście Xi'an w Wielkiej Nocy. Wielu turystów krzyczało przy fontannie, a przepływ wody z fontanny zmienia się nieregularnie. Jednak według sztabu ta fontanna zmienia jedynie rozmiar przepływu wody zgodnie z ustawieniem i wcale nie jest to „krzykająca wiosna” w ustach internautów. Niedawno malownicza okolica przekształciła tę fontannę w prawdziwą „krzyczącą wiosnę”, a przepływ wody w fontannie można zmienić zgodnie z odgłosami krzyków turystów.

Według raportów przekształcona fontanna to interaktywny projekt rozrywkowy. Jego zasadą jest kontrolowanie częstotliwości wyjściowej falownika poprzez analogowe napięcie wyjściowe przez ludzki krzyk. Zmiana częstotliwości zmienia prędkość silnika i pompy. Ciśnienie, które może kontrolować prędkość pompy wodnej, aby osiągnąć zmiany w ilości wody, wysokość dyszy natryskowej.

Ta fontanna w Xi'an znajduje się przy deptaku w nocy dynastii Tang, w pobliżu drzwi Muzeum Sztuki Xi'an. Teraz przebudowana „Shout Spring” jest podzielona na 7 sesji dla turystów, aby „krzyczeć” każdego dnia, od 16:30 do 23:00, zaczynając od wpół do każdego za każdym razem, co pół godziny, dwie minuty czasu interakcji na osobę Wszyscy może krzyczeć głośno.