Strona główna > Wystawa > Treści

Dlaczego oświetlenie OLED jest uważane za lepsze źródło światła

Jan 10, 2019

Jedno z takich źródeł światła pojawiło się w świecie oświetlenia pod względem ochrony zdrowia oczu. Zapewnia wygodne źródło światła, miękką i jednolitą jakość światła, brak niebieskiego światła, stroboskopowe, promieniowanie UV i inne zagrożenia, a także uzyskał certyfikat bezpieczeństwa związany z niebieskim światłem, uważany za lepsze źródło światła. To jest oświetlenie OLED ~

Aby udowodnić „wiarygodność” powyższych wniosków, przygotowaliśmy następujące dane eksperymentalne, aby to udowodnić! ,

1 Porównanie emisji niebieskiego światła

Emisja diod LED „> oświetlenia OLED w tym samym środowisku oświetlenia wynosi 4,5% ~ 5,1% oświetlenia LED. Oświetlenie OLED może poprawić środowisko oświetleniowe, zapewniając jednocześnie wysokiej jakości źródło światła.

2 Ocena zagrożenia fotobiologicznego

LED "> Oświetlenie OLED może zmniejszyć zagrożenie fotobiologiczne powodowane przez sztuczne źródło światła. Poniższe dane eksperymentalne doskonale dowodzą tego stwierdzenia. ~ Zmierz grubość siatkówki zwierzęcia wystawionej na działanie każdej lampy oświetlenia po 12 godzinach ekspozycji dziennie przez 60 dni. Grubość siatkówki nie uległa zmianie, a dioda LED została uszkodzona o 9,3%.

3 ocena zmęczenia oczu

Porównując źródła światła LED i OLED w tej samej temperaturze barwowej i strumieniu świetlnym, mierząc prędkość rozpoznawania liczb obserwowanych pod refraktorem, oświetlenie OLED pokazuje źródło światła LED pod względem wydajności odczytu i zdolności regulacji (zdolność odzyskiwania ostrości) .

4 zespół suchego oka, ocena wpływu gałki ocznej

Oświetlenie OLED może zmniejszyć powstawanie cytokin (wywołane suchość oczu, zmęczenie oczu) i zmniejszyć powstawanie reaktywnych form tlenu (ROS, choroby oczu, korzenie nowotworowe). Przeprowadzono następujące ukierunkowane badania kliniczne i eksperymenty na komórkach. Wyniki eksperymentu są oczywiste na pierwszy rzut oka. Wyniki testów w oświetleniu OLED są lepsze niż w przypadku oświetlenia LED i oświetlenia ogólnego. Współczesne oświetlenie zdrowotne to już nie tylko efektywność energetyczna i ochrona środowiska. Zawiera również dwa wskaźniki: bezpieczeństwo i komfort, to znaczy światło jest czyste, miękkie, nieoślepiające i nie powoduje zanieczyszczenia światłem. Ścieżka edukacji w dziedzinie zdrowia oczu ma przed sobą długą drogę. W związku z tym powinniśmy działać pozytywnie, aby podnieść obawy ludzi o zdrowie oczu i zmienić postrzeganie zdrowego oświetlenia przez ludzi. Stwórz dobre środowisko oświetleniowe, aby każde dziecko miało parę jasnych oczu i świetlaną przyszłość