Strona główna > Wystawa > Treści

Zasada działania podwodnego światła LED

Jun 14, 2018

Jaka jest rola układu scalonego sterownika LED?

W ostatnich latach, wraz ze wzrostem świadomości ludzi w zakresie oszczędzania energii, rola układów scalonych sterowników LED w dziedzinie zielonego oświetlenia wzbudziła powszechne zainteresowanie.

W odniesieniu do oszczędności energii i redukcji emisji większość układów scalonych sterowników LED stosuje metodę sterowania prądem stałym, ma bardzo niskie zużycie energii i może zaoszczędzić ponad 80% zużycia energii; pod względem żywotności, LED używa stałego zimnego źródła światła, nie ma żarnika Wadę spalania, osadzanie termiczne, itp., żywotność może osiągnąć 50 000 do 100 000 godzin, ponad 10 razy dłużej niż życie tradycyjnych źródeł światła ; w aspekcie ochrony środowiska, LED jako źródło światła zielonego nie ma promienia ultrafioletowego i podczerwonego w swoim widmie, ma niską temperaturę i nie ma częstotliwości Błysk, nie promieniuje i może być zawracany do recyklingu.


Zasada działania sterownika LED

Układ sterownika LED zawiera obwód stałego prądu, który może ustawić stałą wartość prądu wyjściowego przez zewnętrzny rezystor. Ogólna zasada układu scalonego sterownika LED polega na sterowaniu czasem przełączania kanału wyjściowego przez zacisk włączający układu, a częstotliwość przełączania wynosi do 1 MHz. Wyjście prądowe jest niezwykle szybkie i obsługuje aplikacje z dużymi zmianami gamutu kolorów i wysoką częstotliwością odświeżania obrazu. Wbudowane funkcje wykrywania, przegrzewania i zabezpieczenia nadprądowego znacznie zwiększają niezawodność systemu aplikacji.

Obecnie układy sterowników LED rozwijają się w kierunku niskich kosztów, wysokiej wydajności i niewielkich rozmiarów. Chociaż technologia LED sterownika IC jest dość dojrzała, jego przestrzeń do projektowania jest wciąż duża. Dla rynku krajowego obecna "wojna cenowa" zostanie w pełni przekształcona w "wojnę wartości" i skupi się na ogólnym zapotrzebowaniu na ściemnienie, jakości i stabilności układów scalonych sterowników LED.