Strona główna > Wystawa > Treści

Wybór i instalacja diody LED Pool

Feb 07, 2018

Wysokie ryzyko porażenia prądem! Jak powinno się kupić i zainstalować oświetlenie basenu?


Niedawno znajomy Circle Mad przepuścił wyciek z basenu spowodowany przez dziewczynę porażoną prądem wideo, zobacz Cierń. Mówi się, że w dzielnicy mieszkalnej w Shenzhen, po wdrożeniu badań w mediach, 21 lipca 2015 r. W Wietnamie, w incydencie z wyciekiem wystąpił pięciogwiazdkowy hotel na basenie.


Ile z tych zagrożeń bezpieczeństwa występuje w naszym życiu? Jak wybrać i zainstalować oświetlenie basenu?


Jak wybrać oświetlenie podwodne LED?


Aby zakupić i zastosować oświetlenie podwodne LED, należy wziąć pod uwagę następujące punkty:

1, niskie napięcie (musi !!!)

Norma krajowa ma wyraźny wymóg. Wszystkie podwodne lampy muszą pracować w bezpiecznym i niskim napięciu. Ogólnie jest to 12-24V.

2, stopień ochrony IP68 (6, 8 są pyłoszczelne i wodoodporne)

Lampy i latarnie do długotrwałego użytkowania w warunkach podwodnych muszą być zgodne z IP68!

Co to jest IP68?

Proszę spojrzeć na następną tabelę.

3. Materiał skorupy lamp i latarni

Różne lampy i latarnie mają różne zastosowania, możemy wybrać odpowiednie lampy podwodne i latarnie zgodnie z miejscem, budżetem i innymi czynnikami. W przypadku długotrwałego używania w wodzie materiał powłoki podwodnej lampy powinien mieć funkcję antykorozyjną, a lampę podwodną LED obudowy ze stali nierdzewnej lub skorupy z tworzywa ABS można wybrać.

4. Transformator

Napięcie i wodoodporność bezpieczeństwa są już wspomniane. Jeśli nie możemy użyć napięcia elektrycznego z naszego codziennego użytku, musi być transformator. Ponieważ basen jest zwykle na zewnątrz, transformator również musi być wodoodporny!

Jeśli chodzi o konkretny poziom ochrony, w zależności od warunków instalacji regulatora napięcia, jeśli instalacja w skrzynce rozdzielczej, a następnie skrzynce rozdzielczej do wymagań wodoodpornych na zewnątrz. Jeśli urządzenie elektryczne jest zainstalowane na zewnątrz, poziom ochrony urządzenia elektrycznego powinien osiągnąć standard użytkowania na zewnątrz, co najmniej IP65.

Zewnętrzny wodoodporny transformator: całkowicie wodoodporny transformator wypełniony klejem, który można chować w zielonym pasie poza basenem.

Wybór wymagań lamp i lampionów, nie oznacza OK. Ważną częścią jest budowa i instalacja witryny.

Środki ostrożności dotyczące instalacji i budowy

1. Nie używaj bezpośrednio lampki kontrolnej napięcia 220 V

Jest to częsty błąd, używając napięcia 220V bezpośrednio do testowania niskiego ciśnienia podwodnej lampy, rezultat jest palący i płonie!

2, aby zrobić dobrze w instalacji wodoodporny, wodoodporny kabel!

Robiąc uszczelnienia, musimy wielokrotnie prosić, abyśmy byli na miejscu. Jeśli elementy montażowe nie są zamontowane podczas budowy, może to doprowadzić do zalania i uszkodzenia lamp i latarni. Ponadto kabel musi być odpowiedni do użytku pod wodą.

3. Lampa podwodna nie może znajdować się zbyt daleko od transformatora

Przewód będzie również miał rezystancję, która dzieli część napięcia, powodując, że napięcie podwodnej lampy jest mniejsze niż 12V. Jeśli napięcie nie przekracza określonego napięcia, oprawa nie będzie normalnie jasna. Dlatego odległość od podwodnej lampy do wyjścia transformatora nie powinna być zbyt duża. Jeśli odległość jest zbyt duża, można zwiększyć liczbę kabli, aby go rozwiązać.

4. Odpowiedni transformator oparty na całkowitej mocy podwodnej lampy

Ogólnie rzecz biorąc, wykorzystanie transformatora jest w 75% odpowiednie, to znaczy transformator o mocy 100 W jest lampą bez ruchu większą niż 75 W. Ponadto musimy zwrócić uwagę na import i eksport transformatora.

Dopóki instalacja i korzystanie z wymogów bezpieczeństwa, niezależnie od tego, czy jest to basen, czy inne miejsca, wszyscy mogą być pewni użytkowania.

泳池灯安装图.pngThe Installation.jpg