Strona główna > Wystawa > Treści

DMX512

Jul 18, 2018

Protokół DMX512 został opracowany przez USITT (American theater Technology Association) do sterowania ściemniaczy od standardowy cyfrowy interfejs konsoli. DMX512 przewyższa system analogowy, ale nie mogą całkowicie zastąpić system analogowy. Prostota, niezawodność i elastyczność DMX512 szybko stać się porozumienie, aby wybrać pod przyznania funduszy, oraz szereg urządzeń do kontroli są dowody oprócz ściemniacz. DMX512 jest wciąż nowe pole w nauce, z różnego rodzaju wspaniałe technologii na podstawie zasad.


Standardy projektowe

DMX512 został zaprojektowany wokół przemysłowych standardowego EIA-485 interfejsu. EIA-485 należy do końca "moc" interfejs, napięcia i prądu.

System opiera się na dół symetryczne transmisji wzdłuż dyrygent ekranowane skręcone pary. Struktura ta kręta zapewnia, że zakłócenia generowane będą działać na dwa sygnały jednakowo, zapewniając w ten sposób fazę cyfrowe zgodne. Od zastosowanego drutu powinny być dyrygent odpowiednie dane, składające się z jednego lub dwóch skrętka, folia i oplot ekranujący. Symetryczne przewodu audio nie można wykonać tej pracy.

Normalnie tak jak w przypadku każdego segmentu sieci, powinny istnieć dwa terminale na obu końcach przewodu. Oświetlenia konsoli zwykle kończy się na jednym końcu, podczas gdy innych należy posiadać odporność na 120 Ohm. Specyfikacji RS 485 obsługuje tylko "daisy chain" lub serial sieć składającą się z maksymalnie 32 "drobnicy" w każdym segmencie. Producent twierdzi, że każdy segment może być tak długo, jak 1000m. Jednakże należy przypomnieć się że repeater należy wziąć pod uwagę 700m lub 800m, tak, że można zapobiec środowiska anomalii.